Шампионката от Уимбълдън 2017 Гарбине Мугуруса прибави и титла от силния турнир в Синсинати (САЩ). Испанката срази на финала румънката Симона Халеп с 6-1, 6-0 за по-малко от 56 минути игра.

Симона Халеп разочарова публиката в САЩ, ще играе на финала в Синсинати

Румънката се справи с представителка на домакините

Халеп беше неузнаваема и през цялото време не знаеше къде се намира. При победа тя щеше да оглави ранглистата на УТА, но сега остана само на 5 точки за водачката Каролина Плишкова от Чехия.

Снимка 308696

Мугуруса спечели пета титла в кариерата си, но за първи път дублира успех в рамките на годината. Тя триумфира на Ролан Гарос през 2016-а и Уимбълдън през 2017-а. Испанката каза, че е очаквала тежък мач с дълги разигравания. Това се случи само в  четвъртия гейм на втория сет, когато се стигна до седем изравнявания.

Халеп загуби трети финал в последните четири години в Синсинати и изпусна поредна възможност да стане №1. Румънката каза, че след няколко грешки е загубила увереност и след това не е могла да се върне в мача.