Габриела Михайлова направи зрелищен обрат срещу по-именитата Юлия Стаматова и се класира за четвъртфинал на 30-тия турнир на червени кортове, провеждащ се в Анталия, Турция.

Александър Лазов надви адаша си Лазаров в българското дерби в Анталия

Двамата изграха интересен трисетов мач

Двете българки изиграха страхотен първи сет продължил 1 час и 3 минути. В него приятелката на футболиста Абел Анисе поведе с 4:0 и вървеше към чиста победа в частта.

Габриела като на шега започне да печели геймове и затвори частта със 7-5 за 1 час и 3 минути. Двете направиха общо 73 разигравания. Стаматова направи 3 пробива, но Михайлова отговори с 4.

Във втората част сливналийката дръпна с 4-0, но Юлия успя да пробие. За нейно съжаление това беше всичко и Габи спечели с 6-1 за 35 минути.

Побдителката ще играе в утрешния четвърфинал с поставената под №3 германка Лиса Матвиенко.

Диа Евтимова изигра също труден мач. Тя се наложи над японката Сатсуки Такамура с 7-6(6), 6-2 за 90 минути на корта. Поставената под №2 българка ще играе за място на полуфинала с туркинята Мелис Сезер, която е №7 в турнира.