Ветеранът Фелисиано Лопес отстрани поставения под №1 в схемата на турнира в Окланд (Нова Зеландия) и се класира на четвъртфинал. Левичарят спечели втория си мач за деня срещу Фабио Фонини (Италия) с 3-6, 6-4, 6-3.

38-годишният испанец беше един от тенисистите, на които им се наложи да изиграят два двубоя в рамките на няколко часа, след като дъждът обърка програмата на турнира вчера. Лопес се справи отлично, като записа две трисетови победи и остана на корта общо 4 часа и 25 минути, с едва 3 часа почивка между двата си мача.

Григор Димитров е потвърдил участие на ATP 500 в Акапулко през февруари

Българинът спечели престижната надпревара през 2014 година

Денят за Лопес започна с дуел срещу неговия сънародник Пабло Андухар, спечелен с 3-6, 7-6 (4), 6-4. 61-ят в ранглистата на ATP сподели, че дъждовната пауза му е направила услуга.

"Първият двубой за деня беше труден, но определено мисля, че ми беше от полза, за да мога да победя Фабио след това", коментира Фелисиано след двубоя.

"Това беше първият ми мач за годината, останах на корта два часа и половина и без никакво съмнение това ми беше от полза. В противен случай не мисля, че щях да покажа играта, която демонстрирах срещу Фабио".

На четвъртфиналите Лопес ще се изправи срещу поляка Хуберт Хуркаш, който нямаше проблеми срещи шведа Микаел Имер за успеха си с 6-2, 7-6 (2).

Поставеният под №4 и двукратен победител в надпреварата Джон Иснър (САЩ), който почиваше на старта, започна участието си в турнира с победа над шампиона от миналата година и негов сънародник Тенис Сандгрен със 7-6 (3), 6-7 (1), 6-3. Единственият пробив в срещата дойде при 2-2 гейма в третия сет.

За Иснър това беше първи успех за годината, след като миналата седмица загуби и трите си срещи на отборния турнир ATP Cup, с което беше изпреварен в световната ранглиста от Григор Димитров. На четвъртфиналите утре американецът ще срещне британеца Кайл Едмънд.

Останалите мачове от третия кръг в Окланд са: Джон Милман (Австралия) - Беноа Пер (Франция) и Юго Юмбер (Франция) - Денис Шаповалов (Канада).