Роджър Федерер стартира сезона си на трева с трудна победа и се класира за четвъртфиналите на турнира в германския град Щутгарт с награден фонд 656 хиляди евро. Поставеният под номер 1 швейцарец надделя над представителя на домакините Миша Зверев с 3:6, 6:4, 6:2 за 93 минути в първия си мач след почти 3-месечна пауза.

36-годишният Федерер, който не игра в кампанията на червено, пропусна четири възможности за пробив, а след това от седмия гейм полуфиналистът през миналия сезон Зверев взе десет поредни разигравания, с което спечели първия сет.

Роджър Федерер: Да оставим целите настрани и просто да мислим стъпка по стъпка

Швейцарецът може да стане отново №1 в понеделник

Швейцарецът стигна до първи брейк за 4:2 във втората част, но Зверев веднага го върна и изравни за 4:4. С напредването на мача, обаче, Федерер започна да намира формата си на трева и взе осем от последните десет гейма, за да триумфира.

Роджър се нуждае от класиране на финала, за да си върне първото място в световната ранглиста. Най-доброто му представяне в Щутгарт досега е полуфинал през 2016 година.