Номер едно в мъжкия тенис Роджър Федерер се класира за финала на турнира на трева в Хале с награден фонд 680 250 евро, съобщи БТА. Той продължи напред след трудна победа над германеца Томи Хаас с 6:4, 6:7 (4) и 6:3.

Трикратният първенец от надпреварата записа 40-а поредна победа на зелени кортове, на които няма загуба от първия кръг на Откритото първенство на Великобритания през 2002 година.

Ако спечели титлата в Хале, 24-годишният Федерер ще изравни рекорда на Бьорн Борг /Швеция/ от 41 последователни успеха на трева от 1976-1981 година.

Швейцарецът, шампион на "Уимбълдън" в последните три години, проби Хаас в третия гейм, след което спечели първия сет с 6:4.

Във втората част се стигна до тайбрек, в който германецът бе по-концентриран и изравни резултата след 7:4 точки.

Федерер започна уверено третия сет и нямаше особени проблеми, след като направи ранен пробив и поведе с 3:0.

"Можех и трябваше да приключа мача във втория сет. Като цяло играх солидно, но не сервирах както исках",  заяви швейцарецът.

На финала Федерер ще срещне победителя от втория полуфинал между петия в схемата Томаш Бердих /Чехия/ и осмия Кристоф Флийген /Белгия/.