Шампионката от "Ролан Гарос" 2017 Елена Остапенко спечели турнира от WTA Intenational в Люксембург. Латвийката детронира миналогодишната победителка Юлия Гьоргес (Германия) след разгромна победа за 1 час и 1 минута с 6-4, 6-1.

Денис Шаповалов спечели първа титла от ATP в Стокхолм

Канадецът победи на финала сърбина Филип Краинович

Поставената под №2 Гьоргес беше равностойна в първите осем гейма, в които нямаше пробив. След това Остапенко наложи агресивния си стил спечели 8 от последните 9 гейма в мача.

Титлата е едва трета за наедряващата Остапенко от WTA. Преди седмица тя загуби финала в Линц (Австрия) от детето-чудо Кори Гоф. Латвийката имаше много трудна година, но вече се върна в Топ 50 на световната ранглиста.

Шармантната Гьоргес продължава спада си след силния край на 2018 година за нея. В кариерата си тя има 7 титли и още 10 загубени финали. От днес тя ще бъде №28 в ранглистата на WTA.