Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира Aegon International Eastbourne след победа над Доналд Йънг с 6-2 7-6(9). Сърбинът се представи много убедително в първия сет, а във втория му се наложи да отразява два сетбола на 47-ия в света.

Ноле премина експресно през първата част, в която нещата се получаваха много лесно за него. Сетът продължи едва 26 минути, в които сърбинът спечели 85% от точките си на първи сервис и не позволи на Доналд Йънг да стигне до нито един брейкбол. Джокович от своя страна проби за 4-2 и 6-2 и даде само три точки на американеца в своите сервис геймове.

След първия сет Доналд Йънг взе продължителен медицински таймаут, като се видя, че изпитва болки в кръста.

Добрата игра на Ноле продължи и в първите геймове след прекъсването. Той играеше с дълбоки и презицни удари, които затрудняваха Йънг, но една от редките му грешки до момента осигури първи шанс на съперника му за пробив в третия гейм. С два добри сервиса обаче бившият №1 взе подаването си.

Американецът направи двойна грешка за 15-40 в следващия гейм, но съумя да стабилизира началния удар и след още един отразен брейкбол изравни - 2-2.

Джокович експериментираше - често излизаше на мрежата и вкарваше добри волета, но ефективността му спадна в сравнение с тази през първата част.

С двойна грешка при дюс в деветия гейм Ноле даде шанс на Йънг да пробие, след което изкара бекхенд в аут и американецът получи право да сервира за изравняването на сетовете при 5-4.

При 30-30 американецът вкара отличен сервис и след ретур в аут спечели сетбол. Джокович обаче го притисна на ретур и си върна пробива - 5-5.

Стигна се до тайбрек, в който двамата си размениха по един минибрейк до 3-3. Йънг отново поведе с минипробив за 5-3, но сърбинът не се предаде и обърна до 7-6. Джокович пропусна три мачбола след това, но при четвъртия при 10-9 вкара страхотен сервис и след ретур в мрежата мачът приключи след час и 35 минути.