Американецът Джеймс Блейк се класира за полуфиналите на заключителния турнир Мастърс в Шанхай, Китай, след като в среща от "златната" група се наложи над руснака Николай Давиденко с 2:6, 6:4, 7:5 след два часа и седем минути игра.

Блейк, който е дебютант в състезанието на най-добрите осем, загуби леко първия сет с 2:6, но успя да взема втория след 6:4. Давиденко пропусна златна възможност да вземе срещата, след като не успя да спечели разиграването при 4:4 в деветия гейм на втория сет.

В третия сет мачът вървеше гейм за гейм, но Блейк показа по-здрави нерви и с пробив в последния гейм стигна до втората си победа в турнира.

В другия мач от групата, в испански сблъсък Рафаел Надал победи със 7:6, 6:2 Томи Робредо.

№2 в света Надал стигна до първата си победа в Шанхай след час и 41 минути игра. Успехът даде възможност на Надал да се пребори за място на полуфиналите, като за целта трябва да се справи в следващия си мач с руснака Николай Давиденко.

За 24-годишния Робредо това бе втора загуба в турнира.

Първият сет на мача бе напълно равностоен, като играта вървеше гейм за гейм. В тайбрека Надал показа по-здрави нерви, като поведе с 4:0 точки и не допусна изнедата, взимайки сета.

Във втория сет 20-годишният Надал дръпна от самото начало с 3:0 гейма, което му позволи по-спокойно да доиграе частта и да се поздрави с победата.