Американският тенисист Джак Сок детронира миналогодишния шампион Раду Албот от Молдова в първия кръг на турнира по тенис от АTP 250   в Делрей Бийч (САЩ), който е с награден фонд от 673 655 долара.

Доминик Тийм се измъчи с бразилец в Рио де Жанейро

Следващият съперник на австриеца е Хауме Мунар (Испания)

Победителят в престижната надпревара през 2017 година Джак Сок участва с "уайлд кард", защото няма точки за ранглистата на ATP. Той елиминира Албот с 3-6, 6-3, 7-6(2). Победата му е прва в Тура от ноември 2018 година. Със спечелените 20 точки, Сок вече е под №765 във виртуалната ранглиста.

Американецът пропусна голяма част от миналия сезон заради операция на ръката. Той трябваше да спасява мачбол при собствен сервис при 5-6 гейма в третия сет, а след победната точка в последвалия тайбрек се свлече на корта със сълзи на очите.

"Последните две години бяха доста тежки за мен, особено миналия сезон, в който почти не успях да играя. Бях много близо до отказване от спорта, който толкова много обичам. Без подкрепата на хората в моя щаб може би нямаше да съм тук. Благодаря им, че бяха толкова позитивни и запазиха вярата ми, защото за известен период сякаш бях загубил всичко", коментира 27-годишният американец, който е игра полуфинал на финалите на ATP в Лондон през 2017 година, загубен от българина Григор Димитров.

На осминафинала Джак Сок ще срещне сънародника си Стив Джонсън.

Водачът в схемата Ник Кирьос (Австралия) се отказа преди първия си мач от турнира заради контузия на дясната ръка.

Поставеният под №2 и финалист през 2017 година Милош Раонич (Канада) спечели 96 процента от точките на първи сервис и отстрани Денис Истомин (Казахстан) с 6-2, 6-2. Следващият му съперник ще бъде Седрик-Марсел Щебе от Германия, който победи австралийския квалификант Бърнард Томич с 6-2, 3-6, 6-2.

№4 Райли Опелка (САЩ) пласира 20 аса и победи преминалия през квалификациите двукратен шампион в турнира от 2010 и 2013 години Ернестс Гулбис (Латвия) с 6-7(5), 6-4, 7-6(4).

Третият поставен Тейлър Фритц (САЩ) отпадна на старта след поражение от британския квалификант Камерън Нори с 4-6, 7-6(4), 4-6.