Рускинята Динара Сафина се класира за втория кръг на турнира на закрито "Газ дьо Франс" в Париж с награден фонд 600 хиляди долара, след като отстрани Михаела Крайчек (Холандия) с 2-0 сета (6:4, 7:5). 20-годишната Сафина, която е поставена под номер 7 в основната схема, е победителка от същия турнир през 2005 година.

По-малката сестра на тенисиста Марат Сафин взе леко първия сет с 6:4, но във втората част успя да пробие сервиса на холандката едва в 11-ия гейм, след което поведе с 6:5, а впоследствие спечели и подаването си, с което спечели и срещата след час и 24 минути игра.

Рускинята ще се изправи срещу победителката от срещата Камил Пин (Франция) - Агнеш Шавай (Унгария).

Близо три часа пък бяха необходими на представителката на домакините Емили Лоа, за да надделее над гъркинята Елени Данилиду. В крайна сметка французойката триумфира със 7:6(7), 6:7(1), 6:4 след осем мачпойнта.