Григор Димитров загуби 1/4-финала на турнира от сериите ATP 500 във Виена от Даниел Еванс със 6:7 (3:7), 6:4, 3:6.

Двубоят започна с размяна на пробиви. Първо Еванс стигна до брейбол при подаване на Димитров и го реализира. При своето подаване британецът също се пропука и допусна изравняване. Третият гейм вървеше добре за Григор - 40:15, но първата ни ракета допусна усложняване на нещата и дори трябваше да заличава брейкпойнт. Все пак Григор не позволи на Еванс да направи втори пореден пробив и излезе напред в резултата.

Българинът продължаваше да изпитва трудности в своите подавания и в петия гейм допусна пробив, въпреки че отново имаше аванс от 40:15. При точката за пробив Димитров сбърка удар над глава, като изкара топката в аут и така отново вече бе изоставащ в резултата - 2:3. Еванс с лекота затвърди пробива за 2:4.

Григор бързо успя да изравни резултата за 4:4. В крайна сметка битката за първия сет трябваше да приключи с тайбрек. Той се разви много неприятно за Григор, който взе първата точка, но след това съперникът му направи серия от 5 поредни и със 7:3 Еванс спечели продължилия час първи сет.

В началото на втория сет британецът получи точка за пробив, но Григор не се пропука и поведе с 1:0. Веднага след това пък бе ред на българина да се сдобие с точки за пробив - при 15:40. Първата възможност бе заличена от англичанина, но при втората Еванс сгреши воле на мрежата и това означаваше пробив за Димитров - 2:1. Григор затвърди брейка за аванс от 3:1

Гришо имаше възможност да направи преднината си още по-голяма, но не успя да го стори и Еванс направи резултата 2:3.  Подаванията на Димитров започнаха да минават по-леко и сервирайки за сета при 5:4, българинът не допусна колебания - гейм на 15 и трети сет.

Третият сет не започна добре за Григор, който в първото си подаване имаше геймбол при 40:30, но въпреки това допусна пробив. Еванс затвърди пробива си и след това поведе с 0:3. С доста усилия хасковлията успя да намали изоставането си на 1:3. Последва нов маратонски гейм и 1:4 за Еванс. Григор спечели безпроблемно своя сервис гейм, но след това Евънс даде само точка на българина при своето подаване и поведе с 5:2. В осмия гейм се стигна до равенство 30:30, но Димитров успя да се измъкне и да се задържи в мача. Даниел Еванс обаче не допусна пробив и продължи към 1/2-финала, където ще играе с Лоренцо Сонего, който поднесе изненадата, отстранявайки световния номер 1 Новак Джокович.