Григор Димитров победи италианеца Томас Фабиано в спор за място в основната схема на турнира от сериите АТР 250 в Женева. Българинът надделя над опонента си със 7:5, 6:3.

Гришо стигна до втория кръг на квалификациите, след като победи швейцареца Марк-Андреа Хюслер за една от редките си победи на клей през този сезон. Той участва в пресявките на турнир за първи път от шест години и половина, като получи уайлдкард за тази фаза на надпреварата.

Григор взе без особени проблеми първия си сервис-гейм. Първата двойна грешка на българина доведе до брейк-пойнт за Фабиано и той отново спечели разиграване при вкаран първи сервис на Димитров, за да поведе с пробив - 2:3. Италианецът затвърди брейка си на нула. Въпреки че се стигна до равенство, Григор взе подаването си и си осигури поне участие в тайбрек при 6:5 в своя полза.

Снимка 421855

Фабиано вкарваше първото си подаване, но Димитров печелеше разиграванията и бързо стигна до три сетбола, само че италианецът показа устойчивост и издържа на напрежението, за да неутрализира и трите - 40-40. От четвъртия опит обаче Григор успя и спечели първия сет със 7:5 след 55 минути игра. Българинът имаше 79% вкаран първи сервис и 85% спечелени точки след него, но само 1 от 7 разиграни след второто му подаване.

Григор без много забавяне поведе с 3:0 във втория сет. Фабиано откри сметката си във втория сет, но Григор отново бе безкомпромисен при своето подаване - 4:1. С пет аса в актива си той дръпна с 5:2 и принуди противника да сервира за оставане в мача след 78 минути на корта. След това Григор затвори двубоя в два сета след 89 минути игра - 7:5, 6:3.

Григор Димитров: Жаден съм за успехи