Роджър Федерер надигра категорично белгиеца Рубин Бемелманс за малко повече от 45 минути и си гарантира класирането за втория кръг на турнира в Ротердам.

Маестрото си правеше каквото поиска на корта, само две седмици след триумфа си на Australian Open. Опонентът просто нямаше адекватен отговор на представянето му.

Григор Димитров победи Юичи Сугита в първия си мач в Ротердам

Гришо се завърна с победа след контузията, подчини японеца Сугита

Българинът беше по-добър в решителните моменти

В първия сет Федерер дръпна с огромна лекота до 5:0 и позволи все пак на съперника си да вземе един гейм, преди да затвори частта при 6:1. Вторият сет започна с нов пробив на швейцареца и веднага всичко беше решено още тогава. Той поддържаше малка преднина до 4:2, след което пак смени на по-висока предавка и затвори мача при 6:2 за точно 49 минути на корта.

Във втория кръг швейцарецът ще срещне Филип Колшрайбер. Победа над германеца и още един опонент ще му гарантира завръщането на върха на световния тенис, където не е бил от 2012 г.

Григор Димитров: Все още изпитвам болки в рамото

"Целта ми е само да играя в мачове, защото не съм участвал в такива от няколко седмици"