Рафаел Надал продължава безгрешното си представяне на Australian Open 2018. Световният №1 Имаше нужда от 1 час и 52 минути на "Маргарет Корт Арина" за да се справи с №28 босненецa Дамир Джумхур със 6-1, 6-3, 6-1.

Григор Димитров победи Андрей Рубльов на Australian Open

Гришо си отмъсти на Рубльов и е на 1/8-финал в Мелбърн!

Хасковлията превъзмогна жегата в Мелбърн и сломи упорития си съперник

Независимо, че даде само пет гейма в мача "Матадора" от Майорка имаше известни трудности във втория сет, когато допусна връщане на пробив ранен пробив. През останалото време беше само един добър спаринг партньор.

Рафаел Надал ще играе в неделя осминафинал с аржентинеца Диего Шварцман, наложил се над украинеца Александър Долгополов със 6-7(1), 6-3, 6-2, 6-2.

Ето какво сподели Рафа след срещата:

"Започнах много добре, а това винаги дава самочувствие. Ударите ми се получаваха. Не беше толкова лесно, колкото показва резултатът. Бях готов за битка и за дълъг мач. Той е тенисист с качества и трябваше да бъда максимално концентриран. Доволен съм от победата".

Испанецът има три мача срещу този съперник и досега не е имал никакви проблеми срещу него.