Българският талант Пьотр Нестеров (18 г.) продължава впечатляващото си представяне в юношеския турнир на двойки от Откритото първенство на Франция.

Състезателят на варненския "Черно море Елит" вече е 1/2-финалист на "Ролан Гарос", след като днес с партньора си Вячеслав Биелински извоюва трета поредна победа в Париж.

В днешните 1/4-финали от схемата на каре при момчетата до 18-годишна възраст българо-украинският дует срази драматично представителите на домакините Саша Геймар Вайенбург и Мехди Садауи с 6:1, 5:7 (12-10) за почти час и половина. В I сет Нестеров и Биелински позволиха на съперниците си да вземат само първото си подаване, след което ги пробиха два пъти.

Димитър Кузманов стигна до 1/4-финалите в Казахстан

Българинът победи Енцо Куако със 7:5, 6:0

Втората част започна с размяна на четири поредни брейка, а равенството се запази и при 3:3. Нов пробив и затвърждаване осигури аванс от два гейма за нашия и украинеца. При 5:4 те имаха сервис за мача, но не съумяха да затворят двубоя, допускайки рибрейк при подаване на Пьотр. В 12-ия гейм двамата не успяха да се справят и при сервис на Биелински и така се стигна до дълъг тайбрек.

Серия минипробиви осигуриха преднина от 5:2 точки за българо-украинския тандем, който впоследствие стигна до три поредни мачбола при 9:6. Французите обаче отразиха и трите и дори получиха шанс да измъкнат победата със свой сервис при 10:9. Но Нестеров и Биелински се справиха с напрежението и извоюваха крайния успех при подаване на Пьотр след 83 мин. игра на корт №6 във френската столица.

В първите два кръга Нестеров и Биелински елиминираха последователно Бруно Кузухара (САЩ) / Жоао Лоурейро (Браз) със 7:5, 2:6 (10-6) и поставените под №1 Марк Лаял (Ест) / Джак Пинингтън Джоунс (Вбр) с 6:4, 2:6 (10-7). Техни съперници за място на финала в Париж ще бъдат французите под №4 в схемата Артур Фил / Джовани Мпечи Перикар.