Зрителите на турнира от ATP 250 в Атланта (САЩ) ще могат да се насладят на страхотна престрелка в осминафиналния мач между двамата представители на домакините Джон Иснър и Райли Опелка. Асовете в този мач ще валят един след друг, като и двамата гиганти са високи повече от 2 метра и 10 сантиметра и разчитат изцяло на подаванията си.

Иснър е водач на схемата и в неделя спечели последния турнир на трева за годината в Нюпорт (САЩ). Той почива в първия кръг, като другите трима най-високоранкирани участници: №2 Тейлър Фриц (САЩ), №3 Алекс де Минор (Австралия) и №4 Пиер-ЮгЕрбер (Франция).

Резултати от ATP 250 в Атланта (САЩ)

Григор Димитров със сериозни шансове за изкачване в световната ранглиста

Опелка стартира срещу загубилия финала срещу Иснър в Нюпорт Александър Бублик (Казахстан). Руснакът също е добър на начален удар и направи 7 аса в срещата, но Опелка беше с класи над него и реализира 17 директни точки за успеха си с 6-3, 7-6(3). Рейли посрещаше отлично и имаше 12 възможности за брейк, от които реализира две. Бублик взе единствения си шанс за 3-3 във втория сет, но взе само една точка в тайбрека, приключил срещата. С този успех Опелка влезе в Топ 50 в света.

Голямата изненада в Атланта е загубата на Григор Димитров от намиращия се на 405-а позиция в света местен левичар Кевин Кинг.

Григор Димитров загуби от световния №405 в Атланта

Българският допусна 23 точки за пробив срещу левичаря Кевин Кинг

В останалите двубои от втория ден фаворитите взеха своето. Юго Юмбер (Франция) победи със 7-6(2), 6-2 участващия с "уайлд кард" Колтън Громли (САЩ) със 7-6(2), 6-2. Даниел Еванс (Великобритания) даде само два гейма на Джейсън Джън (Тайван) и изпревари Григор Димитров в световната ранглиста.

Сърбинът Миомир Кецманович победи Джак Сок (САЩ), който в момента е под №180 в света със 7-6(9), 7-6(5). Сок се срина през миналия сезон, след като заложи на мачове на двойки, партнирайки си с Боб Брайън и не може да върне загубените си позиции.

В най-оспорваната среща скандалният австралиец Бърнард Томич надви трениралия с Григор Димитров в Атланта Франсис Тиафо (САЩ) с 4-6, 6-3, 7-6(4).