Бившата световна №1 Анжелик Кербер (Германия) се класира за четвъртфинал на турнира "Пан Пасифик" в Осака (Япония), който е от категория WTA Premier.

Виктория Томова ще играе с Наоми Осака след победа над Ализе Корне

Българката влезе в основната схема след две победи в квалификациите

Германката се наложи наложи над американката Никол Гибс с 6-2, 6-4. И двете спечелиха равен брой геймове на сервис и при посрещане, но превъзходството на Кербер беше очевидно. Анжелик ще играе в петък за място на полуфинал с Медисън Кийс (САЩ).

Във втората среща Кийс обърна представителката на Казахстан Зарина Диас с 5-7, 6-0, 6-4 за 2 часа и 7 минути. Бяха изиграни общо 210 точки, като Кийс спечели 112 от тях. Двубоят беше много оспорван с изключение на втората част, която завърши на нула за американката.

Снимка 373624

Третият двубой за деня е между Су-Вей-Хсие (Тайпе) и Елизе Мертенс (Белгия). Победителката от този сблъсък ще срещне в петък Наоми Осака (Япония) или Виктория Томова (България).

Мачът на Томова с Осака се очаква да започне около 11:00 часа. Това е най-големият мач за българката след "Уимбълдън" 2018, когато игра със Серина Уилямс.