Aндрей Рубльов спечели титлата на турнира от ATP 500, проведен в руския град Санкт Петербург. Най-силната надпревара за седмицата е награден фонд от 1.399 милиона долара.

Поставеният под №3 представител на домакините победи на финала №7 в схемата Борна Чорич (Хърватия) със 7-6(5), 6-4 за 1:40 часа. 22-годишният руснак, който е №10 в световната ранглиста, постигна четвърта победа в четири мача срещу Чорич и завоюва шести трофей в кариерата си от ATP.

В първия сет се игра без пробиви, а в тайбрека хърватинът поведе с 5-2. Рубльов спечели следващите пет поредни точки и направи пълен обрат. Във втория сет руснакът спечели подаването на съперника си в петия гейм, което се оказа напълно достатъчно, за да спечели мача.

Чорич загуби за втора поредна година на финала на надпреварата, след като през миналата отстъпи пред друг пред руснак Даниил Медведев.