Руснакът Андрей Рубльов продължава с възходящата си форма от последните месеци и се класира за четвърфинал на турнира от ATP 250 в Уинстън-Сейлъм (САЩ). Той се наложи след два тайбрека над представителя на домакините Сам Куери със 7-6(4), 7-6(10).

Григор Димитров тренира с Доминик Тийм в Ню Йорк

Българинът се подготвя интензивно за US Open 2019

Сам Куери, който е известен със силния си сервис, направи 15 аса, но Рубльов не му остана длъжен, отговаряйки му с 12 директни точки. Двамата си направиха по два пробива, но всичко се реши в дългите геймове в края на частите. В първия Рубльов имаше предимство и го спечели. Във втория Куери имаше трисетбола, но в удължения завършек Андрей успя да затвори мача след 12-10.

Съперник на руснакът на четвъртфинал ще бъде поставеният под №2 и използващ "уайлд кард" Денис Шаповалов, който елиминира сръбската надежда Миомир Кецманович с 6-2, 6-3 за 75 минути на корта.

водачът на схемата Беноа Пер оцеля във френския сблъсък с Юго Юмбер. Младокът Юмбер сервираше за победа при 6-5 във втория сет, но Пер се спаси и направи обрат за 3-6, 7-6(2), 6-3.

Пер ще играе днес с испанеца Пабло Кареньо Буста, надиграл Лоренцо Сонего (Италия) със 7-6(7), 6-0.

В останалите четвъртфинали Джон Милман (Австралия) ще срещне Стив Джонсън (САЩ), а Франсис Тиафо (САЩ) ще се изправи срещу Хуберт Хуркач (Полша). Тиафо достигна до тази фаза след две отказвания. Първо той водеше с 4-2, когато Жереми Шарди (Франция) не можа да продължи. Снощи дойде ред на Филип Краинович (Сърбия), който се оттегли след 2-6.

Турнирът в Уинстън-Сейлъм завършва в събота, защото в понеделник започва US Open 2019.