Руснакът Андрей Рубльов и втората ракета на Южна Африка Лойд Джордж Харис ще играят на финала на новия турнир от ATP 250 в Аделаида (Австралия), който е с награден фонд 610 хиляди долара.

Южноафриканецът Лойд Джордж Харис можеше да е следващият съперник на Григор Димитров

Световният №111 победи португалеца Жоао Соуза във втория четвъртфинал в Ченду

Поставеният под №3 в схемата и фаворит за титлата Рубльов победи в драматичен мач №2 Феликс Оже-Алиасим (Канада) със 7-6(5), 6-7(7), 6-4.

Интригуващият двубой продължи точно три часа, като в първите два сета нямаше нито един пробив. В тайбрека на втората част Оже-Алиасим на два пъти спаси мачболи, за да изравни резултата.

В решителния трети сет канадецът първи стигна до пробив и поведе с 3-0 гейма. След това инициативата премина след това на страната на Рубльов и той успя да спечели шест от следващите седем гейма. За руснака това е втори финал за сезона, след като той вече спечели титлата в Доха (Катар) през миналата седмица.

Лойд Джордж Харис се класира за първи финал в турнир от ATP. Южноафриканецът стори това след не по-малко драматичен мач срещу американеца Томи Пол, спечелeн с 6-4, 6-7(3), 6-3 за 2 часа и 9 минути.

Харис, който заема 91-о място в световната ранглиста, наниза 13 аса в мача и спечели 85 процента от точките си на първи сервис. През септември той донесе победата на Южна Африка срещу България за "Купа Дейвис", а малко по-късно се размина за малко с Григор Димитров в Ченду.

Александър Лазаров загуби от Лойд Харис първия мач за "Купа Дейвис" в Кейптаун
Обновена

Българинът отсъпи в първата част, изравни сетовете след тайбрек и пропусна да спечели оспорвания трети сет