Националът на България за "Купа Дейвис" Адриан Андреев триумфира с титлата на турнира на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Във финалната среща Андреев победи с 6:1, 7:6 (1) Александър Шевченко от Русия, съобщи БФТ.

Ади започна по превъзходен начин и спечели първите пет гейма в мача. След това затвори първия сет с 6:1.

Треньорът на Григор Димитров под карантина

Лоши новини за звездата ни преди старта на Australian Open

Във втората част Андреев изостана с 0:2, но бързо успя да върне пробива и да изравни за 2:2. Адриан стигна до нов брейк и поведе за 4:3. При 5:4 Андреев сервира за спечелване на мача, но допусна брейк за 5:5. Двамата тенисисти взеха следващите си сервис геймове и така се стигна до тайбрек. В него Адриан беше безапелационен и се наложи със 7:1 точки.

Адриан триумфира в Анталия с пет победи без да загуби нито един сет. Това е втора титла за Андреев от турнир на ITF. Първата беше спечелена в края на 2020-а на турнир в Ираклион. С този успех той заработи 10 точки за световната ранглиста.

Така Андреев продължава с чудесното си представяне в последните два месеца. Годината започна с преодоляване на квалификациите и победа в основната схема на АТР 250 турнира в Анталия. Преди това Адриан пък записа финал и титла в Ираклион, както и полуфинал в Мадрид на друг ITF турнир. Така в последните си 23 мача Андреев има 20 победи. Всичко това ще доведе и до голям прогрес в световната ранглиста. В понеделник в актива му ще се прибавят 32-те точки от трите победи на АТР надпреварата в Анталия.