Анди Мъри победи със 7:6 (4), 6:3 лидера в схемата Яник Синер във втория кръг на турнира по тенис в Стокхолм (Швеция) с награден фонд 635 750 евро. Носителят на три титли от "Големия шлем" се нуждаеше от тайбрек, за да поведе в резултата.

Във втория сет британецът постигна два пробива и приключи двубоя от първия си мачбол след два часа и 15 минути.

На четвъртфиналите в шведската столица Мъри ще играе срещу Томи Пол. Американецът, заемащ 52-ро място в световната ранглиста, победи с 6:4, 6:4 своя сънародник и пети поставен в схемата Тейлър Фриц.

Номер 7 в схемата Мартон Фучович отпадна във втория кръг. Унгарецът претърпя поражение с 6:7 (3), 6:3, 5:7 срещу Ботик ван Зандсхулп от Нидерландия.

Британецът Даниъл Еванс, поставен под номер 4, продължава напред след успех със 7:6 (5), 6:2 над испанеца Алехандро Фокина.

Третият в схемата канадец Денис Шаповалов се наложи със 7:6 (1), 6:1 над италианеца Андреа Вавасори.