Играещият с "уайлд кард" Александър Зверев се класира с лекота за четвъртфинал на турнира от ATP 250 Geneva Open. Германецът се справи с бившия член на Топ 10 латвиеца Ернестс Гулбис с 6-2, 6-1 за 1 час и 5 минути игра.

Миналата година Гулбис, който обича по-бързите кортове, елиминира Зверев на "Уимбълдън". Германският световен №4 не е много убедителен през тази година и има 16 побоеди и 10 загуби.

Резултати от турнира ATP 250 в Женева

Григир Димитров преодоля успешно квалификациите

Съперник на фаворита за титлата ще бъде боливийската сензация Уго Делиен, който нахлу в последните седмици в Топ 100. Той се наложи над сръбския ветеран Янко Типсаревич със 7-6(3), 6-3. Типсаревич, също като Зверев, се включи в последния момент в надпреварата.

Днес са останалите 6 осминафинала от Geneva Open. Финалът е събота, защото в неделя започва "Ролан Гарос" 2019.

В тази надпревара се пусна и българският №1 Григор Димитров. Той получи "уайлд кард" за квалификациите, които успешно преодоля. В единствения си мач от основната схема нашето момче смаза в първия сет шестата ракета на Аржентина Федерико Делбонис за 23 минути, но след това допусна необясним обрат и отпадна.

Григор Димитров загуби от Федерико Делбонис с 6-1, 4-6, 2-6 в Женева

Нямаме новина - Гришо пак загуби по негова вина...