Втората ракета на България Александър Лазов победи четвъртата Александър Лазаров с 6-4, 1-6, 6-0 и се класира за четвъртфинал на 34-тия турнир на червени кортове в Анталия (Турция).

Контузените Надал и Джокович се завръщат на корта в Абу Даби

Двамата ще играят на демостративен турнир преди Нова година

Най-оспорван в българското дерби беше първия сет, в който Лазов проби два пъти, а Лазаров веднъж. Бяха разиграни общо 72 точки за 48 минути. Победителят се наложи с 6-4 и спечели общо 39 точки.

Втората част мина изцяло под диктовката на Лазаров, който я затвори за 25 минути. Той направи два брейка и взе 24 от 35-те разигравания.

В последния сет Лазов наложи тотално надмощие и за 27 минути спечели на нула, като даде само 7 точки на съперника си.

Александър Лазов е водач на схемата и в утрешния четвъртфинал ще играе победителя от мача между британския квалификант Джоел Канел и поставения под №7 италианец Давиде Галопини. Срещата започва в момента.