Александър Лазов постигна своята 16-та победа от началото на годината и изравни постижението на Григор Димитров.

Само 1 час и 13 минути бяха достатъчни на българина да прекърши №1198 в ранглистата на АТП руснак Богдан Бобров в мач от първия кръг на турнира в Анталия с награден фонд 15,000 долара. Резултатът от двубоя е 6-3, 7-6(3).

В цялата среща имаше само един пробив и той беше в първия сет в полза на Лазов. Втората част се оказа по-оспорвана, но по-високата класа на Александър си каза своята дума и той я спечели за 49 минути с 7-6(3).  Точките са 69-53 в полза на българския №2.

Александър Лазов има 16 победи и 3 загуби през 2017-а година. Това е петият турнир в Анталия, в който той участва. Лазов има един спечелен и един загубен финал.

На осминафинала Лазов ще играе с турчина Анил Юксел, който е №550 в ранглистата на АТП.