Българският тенисист Александър Донски се класира за осминафинал на турнира твърди кортове в зала в шотландския град Глазгоу, който е с награден фонд от 25 хиляди долара.

Джак Сок елиминира шампиона в Делрей Бийч

Американецът нямаше точки за световната ранглиста

Александър заби 12 аса при победата си на старта на надпреварата с 6-3, 6-1 над местния любимец Джак Гибънс, който влезе в основната схема като "лъки лузър".

Донски не допусна пробив в мача, продължил 1 час и 18 минути. Българинът поведе с 4-1 в първия сет, а във втората част даде само един гейм на достойния си съперник.

С този успех българинът заработи 1 точка за ранглистата на ATP и ще добави минимум и 430 долара в банковата си сметка.

Донски по-късно днес ще играе в първия кръг (1/8-финал) на двойки в партньорство с естонеца Кристиан Там срещу британците Джак Дрейпър и Ейдън МакХю.