Българският национален отбор по водна топка за девойки постигна първа победа на европейското първенство, което се провежда в сръбския град Нови Сад.

САЩ с пета световна титла в дамската водна топка

Американките разгромиха Испания на финала

Момичетата на Венетка Начева измъкнаха драматичен успех срещу Португалия с 8:7 (1-3, 2-1, 3-2, 2-1) и вероятно ще спорят за местата от 9-то до 12-то.

Мачът беше много оспорван и държа публиката в напрежение до последния съдийски сигнал. Португалките поведоха с 4:1 в началото на втората четвърт. След това нашите момичета изравниха за 4-4. Последната част започна при равенство 6-6. Виктория Минчева вкара два гола, но португалките върнаха едно попадение.

В последните минути българките се отбраняваха геройски и неутрализираха три зони с човек по-малко без да получат гол.

Виктория Минчева вкара общо три гола. Мелани Христова и Теодора Димитрова отбелязаха по две попадения, Хрисияна Христова едно.

В първия ден на надпреварата българките загубиха от Русия с 3:37, а днес ще играят с най-силния отбор в групата - Унгария.