Италия победи драматично Гърция със 7-6 в последния четвърфинален мач на Световното първенство по водна топка, провеждащо се в Куанджу (Южна Корея).

Скуадра Адзура губеше в края на третата част с 5-6, но успя да изравни при последната си атака. В последните 8 минути имаше само едно попадение и то беше във вратата на нашите южни съседи, които много съжаляваха за пропуснатия шанс да се класират в Топ 4.

Испания елиминира фаворита Сърбия на Световното по водна топка

Хърватия продължава защитата на титлата си след успех срещу Германия

В другия двубой исторически най-силната нация в този спорт Унгария успя да се измъкне победата срещу Австралия с 10-9. Така на полуфиналите ще играят Испания срещу световния шампион Хърватия и Италия срещу Унгария.

Победителите от тези двубои освен за съботния финал, ще се класират и за олимпийските игри в Токио догодина. Сигурни участници там са Сърбия и домакинът Япония. Останалите 8 места ще бъдат разпределени в континентални и световни квалификации.