Русия вкара "само" 30 гола на домакините от Южна Корея в мач от втория ден на Световното първество по водна топка при дамите. Турнирът е част от Световните първенства във водните спортове, черешката на тортата, от които е в плуването в 50-метров басейн.

В първия ден на надпреварата Унгария наниза 64 попадения във вратата на корейките, които не биха имали шанс да участват, ако не бяха домакини. Те са със сигурност ще заемат последното 16-ото място след мач с Южна Африка.

Снимка 434331

Днес имаше няколко интригуващи двубоя. Канада за малко не сюрпризира Унгария в мач с общо 29 гола. Домакините на следващата Олимпиада от Япония показаха, че са изградили солиден тим. Те продадоха много скъпо "кожите" си на италианките, които са хронични кандидатки за медали.

Австралия също игра в голов трилър с Китай, завършил 14:12. "Черешката на тортата" беше повторението на финала от миналото Световно между хегемона при дамите в този спорт САЩ и Холандия. "Лалетата" бяха напълно равностойни. След втората част резултатът беше равен 4:4, а 8 минути по-късно американките водеха с 8:7. Все пак класата си каза думата и световните и олимпийски шампионки се наложиха с 12:9, класирайки се директно за четвъртфиналите.

Снимка 434334

Първите отбори от всяка група прескачат следващия кръг и ще играят директно в срещите за определяне на полуфиналистите. Това със сигурност са САЩ, Испания и Италия. За последното място в директен сблъсък ще спорят Унгария и Русия. Маджарките могат да завършат на равно благодарение на 64-те гола, които вкараха на Южна Корея.

Вторите и третите тимове ще се срещнат в плейофи за попълване на Топ 8. Последните ще си разпределят местата от 13-то до 16-то. За там сигурни вече са: Южна Африка, Казахстан и Куба.

Снимка 434335

Резултати от втория ден на Световното първенство по водна топка при дамите в Гуанджоу (Южна Корея):

Русия - Южна Корея 30:1 (7:0, 9:0, 8:0, 6:1)

Унгария - Канада 15:14 (3:2, 5:4, 5:3, 2:5)

Испания - Казахстан 18:6 (3:1, 7:3, 3:1, 5:1)

Гърция - Куба 20:4 (5:0, 6:3, 5:0, 4:1)

Австралия - Китай 14:12 (4:4, 5:3, 3:3, 2:2)

Италия - Япония 9:7 (3:2, 3:2, 1:1, 2:2)

САЩ - Холандия 12:9 (3:2, 1:2, 4:3, 4:2)

Нова Зеландия - Южна Африка 17:4 (6:0, 2:0, 6:2, 3:2)

Класирания:

Група "А": 1. САЩ 4 точки, 2. Холандия и Нова Зеландия 2 точки, 4. Южна Африка 0 точки