Отборът на Хърватия се класира директно на 1/4-финал на Европейското първенство по водна топка за мъже, което се провежда за пети път в унгарската столица Будапеща. Олимпийските шампиони надиграха бронзовите медалисти от световни и европейско първенств Черна гора с 11-10.

Катинка Хошу спечели 43 хиляди долара от "шампионските плувни серии"

"Желязната лейди" участва в 6 дисциплини в Шенжен

Успехът дойде едва минута и 12 секунди преди края на сирената. Преди това черногорците наваксаха дефицит от 5-10.

Голямото зрелище в разпродадената "Дунай Арена" пред 5 хиляди екзалтирани зрители Унгария и Испания не излъчиха победител, след равенство 11-11.

Това означава, че головата разлика ще определи първия четвъртфиналист от група "С". Това е лоша новина за аутсайдерите Турция и Малта, които отново ще изядат здрав пердах от фаворитите. Турция сеели мача между двата тима с 13-10 и най-вероятно ще завърши надпреварата на 12-а позиция.

В група "B" Сърбия и Русия, вкараха по 15 гола. Европейските шампиони се наложиха над Румъния с 15-7, а руснаците сломиха и Холандия с 15-9. Тук е почти сигурно, че "сърбите" ще спечелят потока.

В група "D" световния шампион Италия се наложи трудно над бойкия тим на Франция с 10-7.

Класиране: 1. Италия 6, 2. Гърция 3, 3. Грузия 3, 4. Франция 0

По регламент победителите се класират директно за 1/4-финалите и ще почиват в първия елиминационен кръг. Вторите и третите ще играят плейофи за попълване на Топ 8. четвъртите отбори ще играят в утешителен турнир за местата от 13-о до 16-о.