Отлично представяне на българските състезателки на Европейското първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие във Вроцлав, Полша.

Мария Гроздева и Антоанета Бонева влязоха във финала в дисциплината 10 метра пневматичен пистолет за жени с резултати от 578 и 577 т. и се класираха на престижните 5-то и 6-то място.

Младата на надежда в този спорт Мирослава Минчева остана девета с резултат 574 като само точка я раздели от финала.

Тя обаче има основания да бъде доволна, защото с класирането си завоюва трета за родната стрелба олимпийска квота за Токио 2020.

Антоанета Бонева на финал на 10 м въздушен пистолет, точка не достигна на рожденичката Мария Гроздева

Финалът е от 13:30 часа