21-годишният Михаил Александров остана шести на 100 метра бруст при мъжете на Световното първенство по плувни спортове, което продължава в Мелбърн, Австралия. Александров демонстрира отлична форма и във финалното плуване, като финишира с време 1:01.17 минути.

Световната титла спечели американецът Брендън Хансен (на малката снимка), който в оспорвана битка измъкна победата на олимпийския шампион Касуке Китаджима от Япония. Американецът финишира с време 59.80 секунди. Резултатът на Китаджима бе 59:96 секунди.

"Получи се страхотно състезание. Честно казано не съм много доволен от резултата си, но едва ли може да се очаква да мисля и за рекорд, когато съперник ми е японеца Китаджима. Той отново показа, че е велик спортист.

Нямах представа каква е разликата ни по време на състезанието, но усещах, че е близо до мен. Не ми оставаше нищо друго, освен да дам всичко от себе си", коментира след състезанието Брендън Хансен.