Двукратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха във втория кръг на турнира от сериите Супер 1000 в Одензе (Дания) с награден фонд 850 хиляди долара.

Сестрите, които са поставени под номер 7 в схемата, загубиха от китайките Дун Пин Хуан и Юй Чжън с 21:17, 11:21, 17:21 за 65 минути.

Илиана Раева: Нашата битка няма да е лека

Заяви Илиана Раева по повод предстоящия конгрес на ФИГ

Българките водеха в резултата през целия първи гейм, който спечелиха с 21:17, но във втория гейм съперничките им доминираха, поведоха с 20:9 и след 21:11 изравниха резултата.

В третата част се игра равностойно до 15:15, след което Хуан и Чжън взеха аванс от 19:16 и с нови две точки в края затвориха мача.

Следващата седмица Стефани Стоева и Габриела Стоева ще участват на турнира от сериите Супер 750 във френската столица Париж с награден фонд 600 хиляди долара от 26 до 31 октомври.