Защитаващият титлата си и домакин Дания победи Австрия с 33:29 (18:12) и се класира за втората групова фаза на Европейското първенство по хандбал за мъже. Микел Хансен реализира девет попадения за успеха на скандинавците, които са лидери в Група "А" с пълен актив от 4 точки след два мача.

В другата среща от групата Македония и Чехия завършиха 24:24 (10:11). Звездата на македонците Кирил Лазаров реализира 12 гола, но Павел Хоржак с осмия си гол изравни за чехите минута преди края.

След втория кръг класирането в групата е:
1. Дания - 4 точки, 2 2 0 0 62:50
2. Австрия - 2 точки, 2 1 0 1 59:53
3. Македония, - 1 точка 2 0 1 1 45:53
4. Чехия, - 1 точка 2 0 1 1 44:54 1

Световният шампион Испания и тимът на Исландия си осигуриха продължаване напред от Група "Б". Иберийците постигнаха втори успех след 27:25 (12:8) над Норвегия. Виктор Томас вкара 8 гола за победата, а испанците трябваше да наваксат пасив от 20:22 в последните девет минути на срещата.

Исландия пък завърши 27:27 (15:16) срещу Унгария. Мате Лекай изравни в самия край за маджарите, които са полуфиналисти от последните две Олимпиади в Пекин 2008 и в Лондон 2012.

Класиране в групата:
1. Испания  - 4 точки, 2 2 0 0 61:52
2. Исландия -  3 точки, 2 1 1 0 58:53
3. Унгария - 1 точка, 2 0 1 1 54:61
4. Норвегия - 0 точки, 2 0 0 2 51:58

Първите три отбора от всяка група продължават във втората групова фаза на първенството.