Жирона постигна на важна победа в утвърждаването на позициите си в испанската Ла Лига. Каталунците надвиха Валенсия с минималното 1:0, а единственото попадение реализира Борха Гарсия. Ситуацията на "прилепите" става доста притеснителна, тъй като освен поредната загуба и уволнението на Дженаро Гатузо, "лос че" вече са много близо до зоната на изпадащите.

Първото полувреме предложи доста атакуващ футбол, но до гол в една от двете врати така и не се стигна. Големият длъжник за Жирона беше аржентинският нападател Валентин Кастеянос. Дошлият от Ню Йорк Сити стрелец на два пъти пропусна на празна врата, като във всеки един от тези случаи, играта му с глава изневери.

Гостите също демонстрираха желание за трите точки, като Юнус Муса и Единсон Кавани пропиляха изгодни ситуации пред Пауло Гасанига.

Натискът на домакините даде резултат в 64-ата минута. Борха Гарсия даде аванс на каталунците с първото си попадение през сезона. Георги Мамардашвили най-накрая беше преодолян, след като Родриго Рикелме подаде за №24, а той с изкусен удар насочи неспасяемо кълбото.

До края Валенсия опита да обърне развоя на събитията, ала безкрайно неуспешно. Така "прилепите" останаха само на точка над чертата. Жирона пък се изкачи до средата на таблицата.

Майорка - Реал (Мадрид) 1:0 в мач от Ла Лига