Отборът на Атлетико (Мадрид) бе елиминиран на 1/4-финалите в турнира за Купата на краля. Това стана възможно след равенство на "дюшекчиите" срещу госта им Жирона - 3:3.

Точни за домакините бяха Никола Калинич, Анхел Кореа и Антоан Гризман, За съперника се разписаха Фернандес, Стуани и Думбия.

Двубоят се разви по изключително драматичен начин, като първото полувреме едва ли предполагаше безмилостната битка, която очакваше "Уанда Метрополитано" през вторите 45 минути от сблъсъка.

Снимка 400792

Източник: Twitter

В 12-ата минута на двубоя Годин асистира на Никола Калинич, който даде по-скоро заслужена преднина на тима си в резултата.

В 37-ата минута обаче едва 19-годишният Валери Фернандес върна състава си в мача с гол за 1:1.

Обратът стана пълен след 59 минути игра, когато Гарсия асистира на Стуани за 1:2.

Снимка 400793

Диего Симеоне осъществи няколко очаквани смени в тима си, като в игра се появи Антоан Гризман. Естествено това промени начина, по който Атлетико изглеждаше на терена и в 66-ата минута Анхел Кореа вкара за 2:2.

Самият Гризман получи страхотен пас от Лемар 6 минути преди последния сигнал, разписвайки се хладнокръвно за 3:2.

Снимка 400794

Минута и половина преди изтичането на редовното време Борха Гарсия стреля, а топката се отби в Сейду Думбия за 3:3, хвърляйки в истинска истерия треньора на домакините Симеоне. Специалистът не успя да сдържи нервите си, явно подразнен от факта, че състезателите му не успяха да запазят предимството си в резултата.

Той се запази непроменен, което след 1:1 в първия мач означаваше само едно - Атлетико (Мадрид) отпада от турнира.