Отборите на Жирона и Атлетико (Мадрид) не излъчиха победител в тазвечершния първи осминафинален двубой за Купата на Краля. Те завършиха при равен резултат 1:1. Така четвъртфиналистът в турнира ще бъде решен в реванша на "Уанда Метрополитано".

Резултатът беше открит от "дюшекчиите" още в деветата минута, когато Антоан Гризман се оказа най-бърз в наказателното поле, достигна до хубав пас от негов съотборник и завърши по доста красив начин атаката, изпращайки топката в горния десен ъгъл за 1:0.

Снимка 399276

Източник: БГНЕС

В 34-ата минута обаче, Антони Колон от състава на домакините изравни. Той се възползва от добро подаване, насочено към него, пое си хубаво топката и веднага шутира от границата на наказателното поле за 1:1.

През второто полувреме, гостите от Мадрид опитаха да наложат натиск върху своя съперник, който да даде резултат, но това така и не се случи и интригата е оставена за реванша в турнира, когато Атлети ще бъде домакин.