Виляреал победи Реал Сосиедад в мач от Ла Лига. "Жълтата подводница" се наложи с 2:1 на "Ел Мадригал".

Мачът започна вихрено. В началните минути Виляреал получи дузпа. В 15-та минута Херонимо Рули влезе грубо в краката на противник и реферът посочи бялата точка. Алешандре Пато обаче не успя да вкара.

В 21-та минута Сансоне поправи грешката му след страхотен пас на Роберто Сориано и с удар между краката на вратаря откри резултата.

Само три минути отново Сансоне получи топката на центъра и реши от там да прехвърли излезлия напред вратар за 2:0.

В 35-та минута хубава продължителна атака позволи на Юри Берчиче да излезе на стрелкова позиция отляво на вратата и с точен диагонален изстрел в далечния ъгъл намали на 1:2.

През втората част не паднаха повече попадения.

В края Хосеба Салдуа от гостите беше изгонен.

След този мач, Виляреал е с 8 точки, а Сосиедад остава с 4 в долната половина на таблицата.