Виляреал победи Севиля в мач от Ла Лига. "Жълтата" подводница се наложи с 2:1 на „Естадио Ел Мадригал”. По този начин Виляреал се изкачи на 4-ото място в първенството. Головете станаха дело на Марио Гаспар и Седрик Бакамбу.

Домакините откриха в 25-ата минута, когато испанският национален защитник Гаспар беше най-съобразителен в меле от пет човека във вратарското поле. Бакамбу удвои 15 минути след почивката, като провря топката в мрежата от близко разстояние след ниско центриране на Денис Суарес от лявата страна на наказателното поле.

Лятното попълнение на Севиля Фернандо Йоренте намали в 76-ата минута, но андалусийците не успяха да заличат головете на Виляреал. Победата оставя „Жълтата подводница” на само четири точки от лидера Реал Мадрид, докато Севиля са 9-и след четвъртата им загуба в 10 мача този сезон.