Съставът на Виляреал продължава с възходящите игри в Примера дивисион. В последния кръг за 2009 година "Жълтата подводница" надва с 2:0 Расинг Сантандер. На своя стадион домакините бяха по-добрият тим и заслужено стигна до успеха след попадения на Йоренте и Джудзепе Роси.

Срещата започна с натиск на Виляреал, но през първата част домакините така и не успяха да вкарат гол. В 50-ата минута грешка в защитата на гостите доведе до резултат. Вента центрира отдясно, защитник отби в крака на вратаря Колторти и Йоренте допута топката зад голлинията - 1:0.  В 72-рата минута Кани центрира отдясно, Морис не се ориентира да избие и Роси с ефектна странична ножица от 11 метра вкара за 2:0.

Така след слабия старт в Ла Лига кастейонци вече са в средата на таблицата. Тимът се класира и за 1/16-финалите в турнира Лига Европа.