Пълният със звезди тим на Севиля продължава да губи почва под краката си. Тази вечер хората на Пабло Мачен допуснаха трето поражение в последните си пет срещи. Андалусци паднаха тежко при визитата си на Виляреал с 0:3.

По този начин "рохибланкос" завързаха борбата за четвъртото място в таблицата. Като между тях и седмия Реал Сосиедад, разликата е едва три пункта. Виляреал пък повярва в своето спасение и вече е в непосредствена близост до спасителната 17-а позиция.

Валенсия и Еспаньол не се победиха - 0:0

Еспаньол затрудни Валенсия, трето поредно равенство за "прилепите" в Ла Лига

Срещата завърши без голове

"Жълтата подводница" пое към победата още през първата част, когато отбеляза две попадения. Алваро демонстрира отлично чувство за позициониране и в 20-ата минута засече мощно с глава центриране от корнер на Санти Касорла.

Снимка 407139

Източник: EPA/БГНЕС

Нещата за домакините станаха още по-приятни, след като организираха великолепна атака в 45-ата. Карлос Бака хвърли в шах отбраната на бившия си тим, пускайки скрит пас с пета за Екамби, който на празна врата не пропусна да реализира.

Алфонсо сложи поантата на този страхотен мач за себе си с нов гол в 86-ата минута. Той се впусна по крилото след пас на Морланес и с диагонален шут не остави шанс на Вацлик.

Реал (Мадрид) загуби от Жирона - 1:2

Издънка за историята: Реал допусна обрат на "Бернабеу" срещу 16-ия в Ла Лига!

Битката на "Сантяго Бернабеу" завърши при неочакваното 1:2

В следващия кръг отборът на Севиля има нов труден мач. Този път домакинство на лидера Барселона. Виляреал пък гостува на Атлетико (Мадрид).

ВИЛЯРЕАЛ - СЕВИЛЯ 3:0

1:0 Алваро (20"), 2:0 Екамби (45"), 3:0 Алваро (86")

СТАДИОН: "Естадио де ла Серамика"

СЪДИЯ: Г. Гонзалес

ВИЛЯРЕАЛ: Асенхо, Алфонсо, Бака, Бонера, Касерес, Касорла, Екамби, Алваро, Ибора, Гаспар, Руис (резерви: Фернандес, Чуквуезе, Коста, Форналс, Морено, Мори, Морланес)

СЕВИЛЯ: Вацлик, Гомес, Кяер, Вьобер, Навас, Меса, Амаду, Промес, Васкес, Силва, Ел Хадади (резерви: Сориано, Араня, Бен Йедер, Ескудеро, Меркадо, Рог, Сарабия)