Севиля инкасира четвъртата си загуба през този сезон в Ла Лига. Селекцията на Хулен Лопетеги допусна поражение с 1:2 от Виляреал и по този начин пропусна страхотна възможност да се доближи до лидерите в подреждането Барселона и Реал (Мадрид).

Реал Сосиедад и Барселона завършиха наравно 2:2

Тер Щеген провали Барселона в Сан Себастиан

"Каталунците" завършиха 2:2 срещу Реал Сосиедад

Мачът, като цяло, се разви доста зле за "рохибланкос". Още в 13-ата минута те се оказаха догонващи в резултата. Опитният бранител на Виляреал - Раул Албиол се бе пласирал на точното място при корнер и отблизо направи 0:1.

Атлетико (Мадрид) се върна в Топ 4 след победа срещу Осасуна

Головете паднаха в рамките на 8 минути през второто полувреме

Мунир Ел Хадади върна своите в мача в 62-ата минута, когато впечатли със страхотно изпълнение. Бившият нападател на Барселона получи хубав пас от Серхи Регилон и с мощен шут под гредата не остави шанс на Серхио Асенхо.

Виляреал все пак се добра до трите точки и обърка сериозно плановете на домакините. Ману Тригерос се включи от дълбочина и изскочи зад отбраната на Севиля. Падайки играчът пусна пас за намиращия се наблизо Екамби, който нямаше как да сбърка и оформи крайното 1:2.

До края андалусци така и не намериха път към вратата на "жълтата подводница" и така трябваше да се примирят с неочакваното поражение.

Леванте излъга Гранада като гост с 2:1

Тимиът от Андалусия е с една победа в последните 7 мача

В следващия кръг Севиля гостува на Майорка, докато Виляреал приема на свой терен Хетафе.

СЕВИЛЯ - ВИЛЯРЕАЛ 1:2

0:1 Албиол (13"), 1:1 Ел Хадади (62"), 1:2 Екамби (74")