Отборите на Виляреал и Барселона завършиха при 0:0 в най-интересната среща от днешните 1/4-финали за купата на Краля в Испания.

Гостите от Каталуния започнаха с голова опасност, чрез намиращия се в страхотна форма напоследък Тиери Анри, който получи добра топка от Иниеста в 4-ата минута, но не успя да вкара.

По-малко от десет минути след това Нихат преодоля Лилиан Тюрам, но вратарят на Барса Виктор Валдес спаси.

Пет минути след това двата тима отново си размениха по една опасност. Първо Джовани Дос Дантос излезе сам срещу Диего Лопес, но пропусна. В 19-ата Роси отново опита да простреля вратата нагостите от Барселона, но Валдес се справи и тоизи път.

Десет минути преди края на полувремето Хосико излезе за трети път сам срещу Виктор Валдес, но каталунецът изби в корнер справяйки се с поредната възможност пред своята врата.

През втората част двата тима отново не успяха да си вкарат гол, но пропуснаха няколко изгодни ситуации.

В 61-ата Иниеста от тима на Барселона стреля към вратата на Виляреал, но Диего Лопез изби в корнер. Десет минути след това, влезлият на полувремето Лионел Меси също можеше да отбележи, но Маркуш Сена се намеси в точния момент и изби топката от краката му.

В 75-ата минута самият Сена можеше да вкара, но стреля неточно. До края на срещата не се случи нищо по-интересно, а двата тима оставиха всичко по-интерсно за реванша на "Камп Ноу" в Барселона.

състави:
Виляреал: Лопес, Капдевия, Сиган, Годин, Лопес Руано, Касорла, Бруно, Хосико (56'Маркуш Сена), Пирес (66' Матас), Роси (74' Томасон) и Нихат

Барселона: Валдес, Дзамброта, Тюрам, Милито, Силвиньо, Маркес, Шави (81' Гудьонсен), Деко, Иниеста, Джовани (46'Меси) и Анри (68' Къркич)

съдия: Мигел Анхел Перес Ласа
жълти картони: Нихат, Капдевия, Сена (В); Маркес, Деко, Меси (Б)

В другата среща от днес Сантандер надигра Атлетик (Билбао) с 2:0. Домакините взеха победата в последните 15 минути, а точни за успеха бяха Чите (75') и Смоларек (78').