Отборът на Валядолид победи Еспаньол с 2:1 на собствения Естадио Хосе Зорила, в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Всички попадения паднаха в последните 15 минути, а гостите останаха с човек по-малко още през първото полувреме.

През първото полувреме единственото интересно събитие на терена бе червеният картон на Давид Лопес от Еспаньол. Първо в 16-ата минута той бе предупреден официално, след като повали съперник. 9 минути по-късно той извърши грубо нарушение, с което си заслужи втория жълт и респективно червен картон.

От това успяха да се възползват домакините, които чак в 77-ата минута успяха да отбележат. Раул Гарсия получи огромно пространство пред себе си и отправи страхотен удар от далечно разстояние, което обаче Лопес спаси. До топката обаче стигна Сандро Рамирес, който от малък ъгъл успя да изстреля истински снаряд, давайки преднина на Валядолид.

Алавес победи Атлетик (Билбао) с 2:1 в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига

Атлетик (Билбао) продължава да затъва, загуби "баското" дерби с Алавес

"Синьо-белите" направиха пълен обрат

6 минути по-късно домакините удвоиха. Енес Юнал получи топката пред наказателното поле и на опразнената врата успя да вкара коженото кълбо. Попадението бе проверено с ВАР заради съмнения за нарушение в атака, но всичко около голът бе изрядно и то бе зачетено.

Еспаньол все пак върна едно попадение, след като в 91-ата минута получи дузпа. Чрез проверка на ВАР съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Адри Ембарда, който без проблеми реализира за 2:1.

В следващия кръг Валядолид гостува на Реал (Сосиедад), а Еспаньол има тежко домакинство на Атлетико (Мадрид).