Отборът на Валенсия продължава с отличните си изяви под ръководството на Хуан Антонио Пици. „Прилепите" записаха 10 победа от началото на сезона, надделявайки трудно средняците от Гранада с 2:1.

След нулево първо полувреме, феновете на „Местая" посърнаха в 47-ата минута, когато Пити изведе гостите напред.  Въпреки негативния резултат, валенсианци продължиха да бъдат по-активният отбор на терена. Така се стигна до 64-ата минута, когато  Пако Алкасер успя да изравни и така да вдъхне надежди за пълен обрат на своите съотборници.

Кулминацията в този двубой настъпи в 90-ата минута. Трите точки за Валенсия донесе младият централен бранител-Рубен Верзо, който хвърли в дива радост всички обичащи именития испански клуб.

Успехът изкачи домакините до 7-то място в Ла Лига, докато Гранада продължава да бъде на 12-то място.

ВАЛЕНСИЯ-ГРАНАДА 2:1

0:1 Пити (47'), 1:1 Алкасер (64'), 2:1 Верзо (90')

СТАДИОН: „Местая"

СЪДИЯ: Хосе Луис Гонсалес

ВАЛЕНСИЯ: Алвес, Бараган, Везо, Матьо, Бернат, Фуего, Кейта, Фегули, Парехо, Феде, Варгас (резерви: Винисиус, Руис, Гуаита, Хонас, Перейра, Мичел, Алкасер)

ГРАНАДА: Фернандес, Ниом, Коеф, Мурильо, Ангуло, Ресио, Итура, Рико, Пити, Ел Араби, Брахими (резерви: Карнезис, Рики, Фулкие, Перейра, Фатау, Боатенг, Мартинес)