Отборът на Валенсия продължава с перфектните си игри в Ла Лига. "Прилепите" триумфираха на едно наглед много негостоприемно място - "Аноета", побеждавайки домакините от Реал Сосиедад с драматичното 3:2. Успехът изкачи момчетата на Марселиньо Гарсия Торал до третото място в таблицата. "Лос че" все още не познават вкуса на поражението, като с подобно поражение единствено могат да се похвалят - Барселона, Атлетико (Мадрид) и Леванте.

Барселона с класика над Жирона

6 от 6 за Барселона в Ла Лига (ВИДЕО)

"Каталунците" постигнаха класическа победа над Жирона

Битката в Сан Себастиан бе изключителна, а начало на головото шоу дадоха валенсианци. В 26-ата минута Гонзало Гедеш сътвори солова акция, която завърши с елегантен финт срещу вратаря Рули. Последва подаване към Родриго Морено, който на празна врата направи 0:1.

Домакините обаче не останаха със скръстени ръце и до почивката резултатът вече беше 1:1. Елустондо се бе позиционирал перфектно при изпълнение на корнер. Изпревари бившият защитник на Арсенал - Габриел Паулища и безпощадно заби коженото кълбо с глава.

Снимка 314259

Валенсия поведе за втори път в мача след 55 минути футбол. Десният бек Начо Видал изскочи от втора позиция и с елегантно копване над вратаря направи 1:2.

Радостта за гостите обаче бе твърде кратка, след като в 59-ата минута Ойарзабал отново възстанови паритета след асистенция на Кевин Родригес.

Атлетико (Мадрид) спря Севиля за върха и на свой ред притисна Барселона

Атлетико спря Севиля за върха и на свой ред притисна Барса

Гостите не успяха да се противопоставят на съперника си

Положението за Валенсия стана по-благоприятно в 68-ата, след като Зубелдия от състава на домакините получи втори жълт картон и така остави своите с човек по-малко в един изключително деликатен момент от мача. Десет минути по-късно обаче, футболистите на терена станаха по 10, след като нервите си не сдържа Кондогбия. След грубо влизане френският национал също се прибра скоропостижно в съблекалнята.

Валенсия нанесе решителния си удар в мача пет минути преди края. След страхотния си мач срещу Малага, Симоне Дзадза отново се превърна в герой за "прилепите". Италианският национал запази хладнокръвие след пореден отличен пас на Гедеш и от 14 метра простреля Херонимо Рули за крайното 2:3!

Снимка 314261

В следващия кръг на Валенсия предстои нова среща с баски клуб - Атлетик (Билбао). Реал (Сосиедад) пък приема Бетис.

Реал (Мадрид) победи Алавес с 2:1 като гост

Реал (Мадрид) изкова труден успех като гост на Алавес

Дани Себайос вкара два гола за успеха на "белите"

РЕАЛ СОСИЕДАД - ВАЛЕНСИЯ 2:3

0:1 Родриго (26"), 1:1 Елустондо (33"), 1:2 Видал (55"), 2:2 Ойарзабал (59"), 2:3 Дзадза (85")

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Зубелдия (РС - 68"), Кондогбия (В - 79")

СТАДИОН: "Аноета"

СЪДИЯ: Сантиаго Хайме

СОСИЕДАД: Рули, Кевин Родригес, Алваро Одриозола, Елустондо, Прието, Ияраменди, Зурутуза, Зубелдия, Вилиан Хосе, Хуанми, Микел Ойарзабал (резерви: Тоньо, Агирече, Янужай, Каналес, Пардо, Баутиста, Де Ла Бела)

ВАЛЕНСИЯ: Доменек, Гарай, Габриел, Гая, Видал, Парехо, Кондогбия, Гедеш, Солер, Дзадза, Родриго Морено (резерви: Нето, Мурийо, Максимович, Перейра, Монтоя, Мина, Лато)