Седмицата явно е орисана да носи драматични победи за Реал (Мадрид). След като "кралете" удариха Интер в края в Шампионската лига, тази вечер селекцията на Карло Анчелоти надви Валенсия с 2:1. При това с късен обрат, който бе сътворен с попадения в рамките на 120 секунди на Винисиус Жуниор и Карим Бензема.

По този начин "лос меренгес" отново триумфират на "Местая" след три години на очакване. Валенсия приключи своето перфектно представяне от началото на кампанията. Реал се изкачи и на върха във временното подреждане.

Реал Сосиедад и Севиля направиха 0:0 в Ла Лига

Реал Сосиедад изпусна Севиля

Баските са на 4-ото място

Реал трудно организираше атаките си до почивката. Все пак, в 32-ата минута Каземиро отправи силен удар, спасен от Мамардашвили. Резервата Муса се прояви с хубав пробив към наказателното поле на мадричани, но шутира много неточно. Най-чистото положение през първите 45 минути се откри пред Габриел Паулиста, но Куртоа показа блестящ рефлекс и попречи на бразилския защитник да открие в полза на Валенсия.

Снимка 547184

Източник: EPA/БГНЕС

В 66-ата минута домакините излязоха напред в резултата с попадение на Уго Дуро, който се възползва от грешка в отбраната на гостите и откри с удар от близка дистанция с левия крак. Натискът на Реал беше мигновен и постепенно играчите на "белия балет" се настаниха в половината на "прилепите".

Снимка 547183

В 86-ата минута Винисиус върна равенството за Реал Мадрид след подаване на Карим Бензема. Само две минути по-късно обратът стана пълен, когато ролите се размениха - Винисиус асистира на Бензема, който с глава направи 2:1 за "кралския клуб".