Валенсия победи Алавес с 3:1 в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион. Срещата предложи много интересен и открит футбол, а "прилепите" закономерно се поздравиха с успеха след края на мача, предвид повечето създадени ситуации.

Родриго откри резултата за домакините в 19-ата минута. Нападателят получи топка от Дзадза, който много класно се обърна от дъгата пред наказателното поле и изведе своя съотборник, за да може той останал сам срещу вратаря да вкара за 1:0!

Последваха нови опасности пред вратата на Алавес и беше въпрос на време да се стигне до второ попадение, което дойде в 33-ата минута.

Симоне Дзадза засече центриране от фаул отдясно до наказателното поле и покачи на 2:0 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

Гостите все пак успяха да върнат интригата в началните минути на второто полувреме. Собрино получи топката на точката на дузпата и без да се бави я прати в долния ляв ъгъл на вратата, намалявайки на 2:1.

Автогол на Лагуардия малко след това обаче сложи точка на спора и така "прилепите" триумфираха с 3:1.

С победата тимът на Марселино излезе на третата позиция с актив от 59 точки, но и мач повече от четвъртия Реал (Мадрид), който е с 57. Лидер е Барселона със 72, следван от Атлетико (Мадрид) със 64.

Валенсия - Алавес 3:1

1:0 Родриго 19'
2:0 Дзадза 33'
2:1 Собрино 49'
3:1 Лагуардия-авт. 54'