Отборът на Валенсия постигна пълен обрат над Малага в тазвечершния мач от 24-ия кръг на Ла Лига между двата тима. До 80-ата минута "прилепите" губеха с 0:1, но успяха да достигнат до победа с 2:1.

Домакините пък завършиха мача с човек по-малко.

Валенсия спечели градското дерби срещу Леванте

Сладък успех за Валенсия в градското дерби

"Прилепите" изместиха Реал (Мадрид) от третото място в Ла Лига

Резултатът бе открит в 27-ата минута, когато след центриране от корнер Идейе успя да чукне топката с пета във вратата за 1:0.

През второто полувреме, гол на Малага бе отменен заради засада.

В 80-ата минута, Валенсия най-накрая достигна до изравнително попадение, след като Коклен бе изпуснат на първата греда при центриране от корнер и с глава порази вратата за 1:1.

В 84-ата минута ИгнасиМикел задържа в наказателното поле връхлитащия Родриго Морено, а главният рефер не се поколеба и посочи бялата точка, като дори извади директен червен картон на защитника. ДаниПарехо

С този успех "прилепите" вече са с 46 точки и запазват третото място в Ла Лига. Малага пък е на дъното с актив от едва 13 пункта.