Валенсия спечели по впечатляващ начин градското дерби срещу Леванте с 4:2. Възпитаниците на Алберт Селадес демонстрираха сериозен характер и наваксаха ранно изоставане от две попадения.

Всичко започна повече от добре за техния опонент, който до 20-ата минута вече водеше с 2:0. В герой за домакините се превърна Рожер. Въпросният видя и лошата страна на славата, тъй като в даденото от съдията продължение на първата част той имаше малшанса да си отбележи и автогол.

Получилото се сякаш вдъхна живителни сили на Валенсия и "прилепите" стигнаха до пълен обрат още до 59-ата минута чрез два бързи гола на френския национал Кевин Гамейро.

Реал (Мадрид) временно на върха в Испания след победа над Еспаньол

2:0 за столичани

Случилото се видимо обърка футболистите на Леванте, а още по-лошо за тях стана в 74-ата минута, когато Фалкон получи втори жълт картон и беше изгонен. Това се оказа предостатъчно добро основание на опонента им да ги накаже и с четвърти гол, когато крайното 2:4 оформи Торес.

Втората поредна шампионатна победа на "лос че" ги изкачи до седмата позиция в Ла Лига. Толкова обаче има и заемащият четвъртото място в таблицата Реал Сосиедад. Леванте остава на 11-ти с актив от 20 пункта.

ЛЕВАНТЕ - ВАЛЕНСИЯ 2:4

0:1 Рожер (11"), 0:2 Рожер -дузпа (20"), 1:2 Рожер-автогол (45+3"), 2:2 Гамейро (57"), 2:3 Гамейро (59"), 2:4 Торес (88")